Ciemna strona odchudzania

W celu polepszenia swojego wyglądu, ale również samopoczucia, bo wiadomo, że osobą szczupłym funkcjonuje się lepiej, wydajemy na różne preparaty odchudzające, czyli tabletki i inne, które proponuje nam rynek duże pieniądze.Odchudzanie_a_zdrowie

Budzi się w nas wielka nadzieja na efektywność ich stosowania i wiara w to, że za jakiś czas będziemy wyglądać lepiej, że tracimy niechciane kilogramy i zmieścimy się do wymarzonej sukienki. Czy jest jednak pewne, że uzyskamy to, po co zmierzamy? Czy te wszystkie specyfiki nas nie rozczarują?

Pewniki w procesie odchudzania

Specjaliści są zgodni w jednym temacie. Bowiem tabletki odchudzające powodują przede wszystkim utratę wody z organizmu i niestety tylko to jest efektem ich stosowania. Oczywiście waga pokazuje nam spadek kilogramów, co jest dla odchudzających najważniejsze. Efekt jest przecież uzyskany, proces odchudzania zakończył się sukcesem. Proces odchudzania powinien oznaczaj przede wszystkim utratę tłuszczów z organizmu, zaś zdaniem dietetyków i lekarzy, tabletki nie są w stanie zwalczyć tłuszczów. Mówi się, że osoba, która chce naprawdę pozbyć się zbędnych kilogramów musi zwiększyć swoją fizyczną aktywność. Powinna przede wszystkim więcej się ruszać. Drugim czynnikiem odchudzającym jest zmiana stylu odżywiania, czyli wybór odpowiedniej diety. Tą powinno się ustalić indywidualnie dla siebie, najlepiej przy pomocy wykwalifikowanego dietetyka. To jedyne pewne sposoby odchudzające, wszystkie inne to tylko pobożne życzenia.

Niebezpieczne skutki uboczne

Na rynku preparatów odchudzających są dostępne różne specyfiki. Przede wszystkim blokują one poczucie głodu i poprzez przyspieszenie przemiany materii zdają się dawać pożądane efekty. Nie jest to jednak rozwiązanie problemu, ponieważ należy pamiętać, że w tabletkach znajduje się sibutramina. Tą substancję zawiera specyfik Meridia. Środek ten został wycofany z polskiego rynku, gdyż uznano go za zbyt szkodliwy. Mówi się, ze lek ten stosowany jest przy tak zwanej chorobliwej otyłości, ponieważ skutki uboczne dla całego organizmu krążenia są bardzo poważne, a wiele zdeterminowanych odchudzających nie zdaje sobie z tego sprawy. Zastanowić się należy, czy gra warta jest świeczki, bo nawet jeżeli stracimy kilogramy, może się zacząć inna historia. Będziemy pukać do drzwi specjalistów, by ratować swoje zdrowie. Najczęstszymi skutkami ubocznymi jest znaczne przyspieszenie pulsu, zaburzenia rytmu serca, nadpobudliwość, zrost ciśnienia oraz nadmierne pocenie się.

Dowiedz się więcej na chudnij-szybko.pl.

Zobacz wiadomości o podobnej tematyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>