Co warto wiedzieć o kontach oszczędnościowych?

Konto oszczędnościowe jest produktem bankowym umożliwiającym elastyczne oszczędzanie. Obecnie praktycznie każdy bank posiada w swojej ofercie rachunki oszczędnościowe, co sprawia, że rynek tych produktów jest bardzo bogaty. Konto oszczędnościowe to rachunek, który zapewnia oprocentowanie zgromadzonych na nim środków. Zaletą takich rachunków jest możliwość swobodnego wypłacania i wpłacania pieniędzy bez utraty odsetek. lokaty bankowe

Poza tym w przeciwieństwie do wielu innych form inwestycji, w tym przypadku nie ma zdefiniowanego okresu jej trwania. Konto oszczędnościowe zakładane jest bowiem bezterminowo. Tak jak w przypadku każdego konta, tak i tutaj otrzymamy możliwość dostępu do niego za pośrednictwem Internetu. Dzięki temu sprawdzanie stanu rachunku czy dokonanie przelewu będzie możliwe bez wychodzenia z domu. Odsetki w ramach rachunków oszczędnościowych dopisywane są automatycznie do salda po każdym określonym w umowie okresie.

Jak założyć konto oszczędnościowe?

Założenie rachunku oszczędnościowego jest bardzo proste. Możliwe są dwie drogi. Pierwszą z nich jest udanie się do oddziału banku i tam załatwienie wszelkich niezbędnych formalności. Podpisanie umowy wygląda tak samo, jak w przypadku standardowego rachunku rozliczeniowo – oszczędnościowego. Inną możliwością jest założenie konta oszczędnościowego przez Internet. W tym celu należy wypełnić wniosek internetowy na stronie banku. Po kilku dniach przyjedzie kurier wraz z umową, która należy podpisać. W niedługim czasie dokumenty wrócą do banku, a konto zostanie aktywowane.

Wybór konta oszczędnościowego

Dokonując wyboru konta oszczędnościowego warto dobrze zastanowić się jak będą pracować nasze oszczędności. Należy szukać konta o możliwie najwyższym oprocentowaniu, gdyż to zapewni nam maksymalizację zysków. W przypadku ofert o podobnym lub takim samym oprocentowaniu warto zwrócić uwagę na częstotliwość kapitalizacji odsetek. Ona także wpływa na wysokość faktycznych zysków i w takiej sytuacji może przesądzać o atrakcyjności oferty. Decydując się na dane konto oszczędnościowe należy także sprawdzić http://banking-magazine.pl/2014/09/08/ranking-kont-oszczednosciowych-wrzesniu-2014 oraz czy przysługuje nam przynajmniej jedna darmowa wypłata środków w miesiącu. Może to być zarówno przelew, jak i wypłata gotówki w oddziale banku. Może bowiem zdarzyć się sytuacja, w której będziemy zmuszeniu wycofać cześć środków z inwestycji. Wtedy ważną rzeczą będzie możliwość dokonania tego bez dodatkowych kosztów, które obniżałyby nasze zyski wypracowane poprzez odsetki.

Zobacz wiadomości o podobnej tematyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>