Dlaczego kredyty samochodowe?

Przeglądając oferty finansowe dostępne na rynku można pokusić się o konkluzję, że mamy do czynienia z prawdziwym urodzajem pożyczek gotówkowych, jednak jeśli chodzi o typowy kredyt samochodowych to oferta jest znacznie uboższa. Rzecz jasna kupując samochód można skorzystać ze zwykłego kredytu konsumenckiego. Oferuje on jednak gorsze oprocentowanie w porównaniu z kredytem na auto. Jeśli celem pożyczki jest zakup samochodu, to lepiej skorzystać z produktu skrojonego na miarę potrzeb, wykorzystując jego profity.shutterstock_190975778

Niskie oprocentowanie

Niskie oprocentowanie to niewątpliwy atut pożyczki samochodowej. W przypadku zabezpieczenia w postaci samochodu tego typu oferty finansowe są obciążone mniejszym ryzykiem, dlatego banki są skłonne obniżyć oprocentowanie w porównaniu z gotówkowymi ofertami. Przeglądając oferty możemy zauważyć ze najtańsze kredyty samochodowe to kwestia od 5 – 6% w skali roku. To zdecydowanie korzystniejsza oferta dla kredytobiorcy niż około 10% kredyt konsumencki.

Długi okres kredytowania

W przypadku standardowych propozycji okres na jaki maksymalnie bank pozwoli nam pożyczyć pieniądze na samochód to 6 do 10 lat. Wszystko uzależnione jest od modelu, rocznika i oczywiście, czy samochód jest kupowany na rynku wtórnym czy z salonu. W przypadku tych drugich szczególnym rodzajem kredytu samochodowego jest oferta dealerów, którzy na produkty ze swojej stajni proponują specjalne oferty swoich banków (por. Volkswagen Bank czy Skoda).

Kwota kredytu

W kwestii limitów, do jakich banki pożyczą pieniądze na samochód, każda instytucja stosuje swoje zasady. Jedne z góry określają górną granice na poziomie pewnej kwoty (np. 500 000 PLN lub 120 000), inne zaś finansują od 90% do 125% wartości samochodu. W kwestii tego typu ofert finansowych można liczyć zdecydowanie na większe kwoty niż w przypadku wariantów konsumenckich.

Inne czynniki

Finalna oferta banku jest wynikiem wielu zmiennych, w skład których oprócz wyżej wspomnianych wchodzi wiek auta, zdolność kredytowa kredytobiorcy, jego historia kredytowa, a także udział wkładu własnego. Oczywiście im większy procent kapitału początkowego, tym lepsze warunki i niższe raty.

Przed wypełnieniem wniosku o kredyt warto przemyśleć swoje potrzeby i wybrać odpowiedni wariant dla swoich potrzeb. Trzeba pamiętać, że w kredytem samochodowym wiąże się nieco więcej formalnych wymagań, ale lepsze warunki dla kredytobiorcy. Więcej o kredytach znajdziesz pod adresem polskabankowosc.com.pl/ranking-kredytow-samochodowych.

Zobacz wiadomości o podobnej tematyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>