Jak banki zachęcają do założenia lokaty?

Klienci banków są coraz bardziej wymagający. Jest to między innymi wynikiem dużej konkurencji panującej na rynku. Klient, który przychodzi do nowego banku oczekuje dostępu do jak najszerszej liczby różnych produktów oraz do zajęcia się w mig jego sprawą. Dlatego banki prześcigają się w oferowaniu coraz to atrakcyjniejszych ofert i urozmaicaniu powszechnie znanych produktów.pieniadze

Atrakcyjne lokaty

Dobrym przykładem są nowości w przypadku tego rodzaju produktów jak lokaty bankowe. Standardowa lokata to umowa podpisywana na kilka miesięcy. Obowiązuje ją konkretne oprocentowanie, zazwyczaj nie zmieniane w trakcie trwania umowy. Umowę tą można albo automatycznie przedłużyć (lokata odnawialna), albo zakończyć (lokata nieodnawialna). Klient wybierający lokatę długoterminową może na ogół liczyć na większy zysk. Nie oznacza to jednak, że banki nie oferują krótkoterminowych lokat. Do dyspozycji odbiorców pozostają nawet lokaty jednodniowe, czyli takie, które gwarantują odsetki po 24 godzinach od zawarcia umowy.

Jak banki kuszą klientów?

Oczywiście banki, chcą zarówno przyciągnąć nowych, jak i utrzymać dotychczasowych klientów. W pierwszym przypadku stosują różne rozwiązania. Jednym z nich jest wyższe od standardowego oprocentowanie dla każdego nowego klienta. Ponadto banki oferując atrakcyjne lokaty zazwyczaj oczekują również założenia konta, co ma utrzymać klienta także w okresie po zakończeniu umowy. Zresztą podobne rozwiązania stosuje się także w przypadku innych produktów bankowych.

Sprawdź zanim podpiszesz

„Najlepsza lokata” to hasło, które ma przyciągnąć nawet najbardziej wymagającego klienta. Jednak zanim zdecydujemy się na przekazanie naszych pieniędzy w depozyt, powinniśmy dokładnie zapoznać się z umową i wszelkimi jej zapisami oraz sprawdzić ranking lokat maj 2015. W momencie, kiedy nie zweryfikujemy dokładnie każdego punktu umowy nie możemy mieć po jej podpisaniu żadnych pretensji do banku. Oczywiście reklamację zawsze możemy składać, jednak dla naszego własnego dobra po prostu już zawczasu dokładnie przeanalizujmy warunki, na które zamierzamy się zdecydować. Zaoszczędzi to nam i innym niepotrzebnych kłopotów.

Zobacz wiadomości o podobnej tematyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>