Jak zmniejszyć raty kredytów za pomocą kolejnego kredytu?

Nadmierne zadłużenie staje się powszechnym problemem Polaków. Początkowo problem ten przez wielu jest bagatelizowany, ponieważ długi nie należą do przyjemnych rzeczy i mało kto chce spojrzeć prawdzie w oczy i przyznać się do tego, że jest się zadłużonych i stoi się na skraju bankructwa. kredyty

Często zamiast starać się o mądre wyjście z sytuacji osoby zadłużone brną w kolejne kredyty gotówkowe, karty kredytowe i zakupy ratalne, chcąc zaspokajać coraz to nowe zachcianki. Osoby takie traktują kolejne zakupy jako metodę na zagłuszenie własnego sumienia i pokazywanie przed samym sobą, że wcale nie jest tak źle skoro stać nas na coraz to nowe gadżety i rozrywki, problem tkwi w tym, że kupowane są one na kredyt i pewnym momencie nie mamy możliwości terminowego regulowania swoich zobowiązań wobec banków i firm pożyczkowych.

Efektem takich działań są poważne problemy finansowe łącznie z egzekucją komorniczą, która w skrajnych przypadkach potrafi pozbawić dorobku całego życia, szczególnie jeśli ten dorobek był finansowany drogimi kredytami i pożyczkami. Znajdują się jednak i to dosyć często osoby, które uświadamiają sobie swoją trudną sytuację i zamierzają podjąć jakiekolwiek kroki, które mogą pomóc w wyjściu z patowej sytuacji, która w ostatecznym rozrachunku może zakończyć się wieloma nieprzyjemnościami. Im szybciej zidentyfikujemy, że nasza sytuacja jest zła, albo do takiej zmierza tym lepiej dla nas i tym większe mamy szanse na osiągnięcie sukcesu na drodze do życia bez nadmiernych długów. Od czego zacząć? Przede wszystkim warto skupić się na działaniach, które pozwolą zmniejszyć comiesięczne zobowiązania.

Spłać zobowiązania, które kończą się najszybciej

Pogrupuj swoje zobowiązania według daty jego zakończenia. Jeśli masz kredyt lub pożyczkę, która kończy się za kilka miesięcy, postaraj się zdobyć dodatkową gotówkę, która pozwoli Ci spłacić ten kredyt w pierwszej kolejności wówczas zmniejszysz comiesięczne zobowiązania. Ważne by pieniądze na spłatę takiego kredytu nie pochodziły z kolejnej pożyczki. Weź nadgodziny, sprzedaj kilka rzeczy z domu, albo zamień samochód na tańszy.

Weź kredyt konsolidacyjny

konsolidacja kredytowJeśli uda Ci się zamknąć choć jeden kredyt to nie powinno się na tym poprzestać. Kolejnym krokiem może być konsolidacja kredytów. Kredyty konsolidacyjne polegają na połączeniu wszystkich zobowiązań w jedno z niższą ratą. Niższą ratę uzyskuje się poprzez obniżenia oprocentowania oraz wydłużenie okresu spłaty. W ten sposób można znacząco zmniejszyć comiesięczne zobowiązania. Warto jednak pamiętać, że nie każdy i nie zawsze bank udzieli kredytu konsolidacyjnego. Przy jego udzielaniu bank również weryfikuje zdolność kredytową oraz historię w Biurze Informacji Kredytowej. Jednak w przypadku historii kredytowej analityk rozpatrujący wniosek bierze pod uwagę, że kredyt konsolidacyjny będzie przeznaczony na spłatę zobowiązań, które powodują złą historię kredytową, przez co niekoniecznie taki wpis w BIK-u spowoduje odrzucenie wniosku o kredyt konsolidacyjny.

Zobacz wiadomości o podobnej tematyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>