Lokaty jednodniowe – czy to się opłaca?

Rozmaite lokaty bankowe to obecnie jeden z bardziej popularnych produktów oferowanych przez dzisiejsze instytucje finansowe. Potencjalnie zainteresowani mają do swojej dyspozycji co najmniej kila różnych rodzajów tego narzędzia do prostego i szybkiego oszczędzania. Przykładem może być tu między innymi lokata jednodniowa. Sprawdź czy opłaca się inwestować w tego typu rozwiązania, a kiedy okazuje się to zupełnie nieopłacalne.shutterstock_158199371

Rozwiązanie w postaci lokaty bankowej jednodniowej cieszy się coraz bardziej wzrastającym zainteresowaniem. Ma to ścisły związek z faktem, iż oprocentowanie lokat tego rodzaju charakteryzuje się o wiele wyższym poziomem, niż na pozostałych typach lokat.

Poza tym lokaty jednodniowe pozwalają nam na większy zysk w stosunkowo krótkim czasie. Jest to możliwe, gdyż od zysku, jaki uda nam się w ten sposób zgromadzić, nie musimy odprowadzać podatku.

Decydując się jednak na tego typu lokatę musimy pamiętać, aby nie przekroczyć minimalnej kwoty, uprawniającej nas do niepłacenia podatku od wzbogacenia. Najczęściej jest to kwota sięgająca kilkunastu tysięcy złotych. W przypadku, gdy „przegapimy” ten istotny fakt, może okazać się, że kwotę naszego zysku musimy pomniejszyć o całe 19% podatku. Wtedy zazwyczaj okazuje się, że zamiast oczekiwanego pomnożenia zainwestowanych środków, ponosimy wyraźne straty. Aby jednak uniknąć przykrego rozczarowania, powinniśmy dokładnie sprawdzić te dane w oddziale bankowym.

Zanim więc podejmiemy ryzyko związane z ulokowaniem środków na lokacie jednodniowej, dokładnie sprawdźmy jej warunki. W przeciwnym wypadku zamiast oszczędzić – stracimy. Porównaj aktualne lokaty na portalu polskabankowosc.com.pl/oprocentowanie-lokat.

Zobacz wiadomości o podobnej tematyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>