Na co uważać przy wyborze konta oszczędnościowego?

Coraz częściej w ofertach banku można się spotkać z kontami oszczędnościowymi, które są oprocentowane wyżej od lokat bankowych. Niestety w większości przypadków jest to tylko chwyt marketingowy. Dlatego wybierając konto oszczędnościowe warto zwrócić uwagę również na czas jego obowiązywania oraz opłat związanych z obowiązkowymi produktami dodatkowymi.oszczednosci

Sprawdź koniecznie

Przed założeniem konta oszczędnościowego należy koniecznie sprawdzić jakie są warunki jego otwarcia. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę czy nie jest wymagane również założenie rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego, który może generować dodatkowe koszty. Ponadto warto także sprawdzić ceny wykonywania przelewów, ponieważ zazwyczaj tylko jeden przelew w miesiącu jest bezpłatny. Dokładne zapoznanie się z warunkami z pewnością pozwoli uniknąć dodatkowych niepotrzebnych kosztów, a tym samym korzystnie wpłynie na nasze oszczędności.

Uważaj na promocje

Warto wiedzieć, że promocje na konta oszczędnościowe nie zawsze mogą być dla nas korzystne. Często zdarza się, że wysokie oprocentowanie przeznaczone jest tylko dla nowych klientów. Należy również uważać na oferty wiązane, czyli takie w których otwarcie konta oszczędnościowego wiąże się z obowiązkiem skorzystania z innego produktu danego banku. Często oferta taka może być tylko pozornie korzystna, a w rzeczywistości może nas bardzo rozczarować.

Wybierz dobrze

Rozsądek przy wyborze kont oszczędnościowego jest najlepszym doradcą. Nie warto podejmować pochopnych decyzji tylko pod wpływem opinii znajomych lub telewizyjnej reklamy. Aby najlepsze konto oszczędnościowe styczeń 2015 w pełni spełniało nasze wymagania warto szczegółowo zapoznać się z jego warunkami. Należy pamiętać, aby porównać kilka różnych ofert. Do tego celu można wykorzystać ranking kont oszczędnościowych, który w prosty i szybki sposób pokaże nam najatrakcyjniejsze oferty. Dzięki temu wybór na pewno okaże się łatwiejszy. Należy pamiętać, że włożony wysiłek w wybór konta z pewnością zaowocuje w przyszłości w postaci większych zysków z niego płynących.

Zobacz wiadomości o podobnej tematyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>