Najlepsze lokaty krótkoterminowe na 2015

Depozyty złożone w polskich bankach dają Ci gwarancję bezpieczeństwa, pozwalają zaoszczędzić Twoje środki na przyszłość i skutecznie pomnożyć je. Jest to idealna perspektywa zwłaszcza dla tych, którzy lubią, kiedy ich pieniądze dodatkowo pracują za nich. Poniżej przedstawiamy ranking najlepszych lokat krótkoterminowych ze wszystkich ofert dostępnych na rynku na miesiąc lipiec. Wierzymy, że nasze porównanie lokat pomoże Ci podjąć decyzję, gdzie najlepiej ulokować swoje środki.pieniadze

Deutsche Bank

Bank ten zajmuje pierwszą pozycję w naszym rankingu ze względu na to, że oferuje dzięki db Lok@cie aż 5% w skali roku. Okres obowiązywania tego produktu bankowego to dwa miesiące, natomiast naszą gotówkę możemy zdeponować w kwocie od 2000 zł do 10 tysięcy złotych. Warto nadmienić, że oferta przeznaczona jest szczególnie dla nowych klientów banku, którzy na dzień obecny nie korzystają z innych produktów tego banku. Podane oprocentowanie dotyczy lokaty, do której jest otwierane także konto osobiste dbNET. Jeżeli nie zdecydujemy się na otworzenie takiego konta, jej oprocentowanie wyniesie tylko 2,5% w skali roku.

Expander

Ten doradca finansowy zajmuje drugie miejsce w naszym rankingu, ponieważ oferuje aż 4,5% w skali roku dzięki Lokacie Wakacyjnej. Najlepsza lokata wrzesień 2015 zakładana jest na miesiąc czasu, przy czym możemy na niej zdeponować środki w wysokości od 10 do 40 tysięcy złotych. Dość wysoki próg świadczy o chęciach dotarcia banku do nowych klientów dysponujących dość dużymi kwotami wolnymi, którzy dodatkowo nigdy nie nabyli żadnych innych produktów finansowych za pośrednictwem tego doradcy. Pod względem formalnym, taka lokata zakładana jest w Meritum Banku, a środki, które się na niej znajdą, objęte są gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Lokata dostępna jest w oddziałach Expandera.

Alior Bank

Trzecie miejsce za najlepsze warunki lokaty należy się Aliorowi bez wątpienia za stosunkowo duże oprocentowanie 4% w skali roku obowiązującego na Lokacie 4% na 2 miesiące. Ilość środków, możliwych do zdeponowania, mieści się w przedziale od tysiąca do 10 tysięcy złotych. Lokatę taką można założyć w ciągu 30 dni od daty otwarcia Konta Rozsądnego lub Konta Wyższej Jakości. W momencie rozpoczęcia lokaty to konto osobiste musi być aktywne, w przeciwnym razie jej oprocentowanie wyniesie tylko 1%.

Zobacz wiadomości o podobnej tematyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>