Oferta Santander Consumer Bank i Lokata Direct+

Santander Consumer Bank oferuje swoim klientom ciekawą lokatę terminową. Można ją uruchomić całkowicie przez Internet, oraz na bieżąco kontrolować. Warto zapoznać się z ofertą tego banku, ponieważ oferuje oprocentowanie nawet do wysokości 3% w skali roku.pieniądze

Jaka jest minimalna kwota pozwalająca na uruchomienie lokaty Direct+?

Niestety w porównaniu do ofert innych banków Santander Bank wymaga aż 5000 złotych minimalnego wkładu. Jest to bardzo duża kwota. Konkurencyjne banki pozwalają na uruchomienie lokaty już od 1000 złotych, a czasem nawet od 500 zł. Większość osób umieszcza na lokacie i tak większe kwoty, więc nie powinno być to dla nich problemem, choć na tle konkurencji jest to wadą tej oferty.

Jak to jest z tym oprocentowaniem?

Santander Consumer Bank chwali się oprocentowaniem w wysokości 3% w skali roku, od środków zgromadzonych na lokacie. Niestety nie każdy może liczyć na takie oprocentowanie. Wysokość oprocentowania zależy od kwoty jaka zostanie powierzona bankowi, oraz od tego, na jak długi okres czasu zdecydujemy się założyć lokatę.

Lokując w banku kwotę poniżej 10 000 złotych, na okres 3 miesięcy, możemy liczyć tylko na oprocentowanie w wysokości 0, 70%, w skali roku. Na 3% w skali roku, mogą liczyć tylko klienci, którzy zdecydują się na lokatę długoterminową, o okresie trwania 36 miesięcy. Jest to w tym momencie bardzo dobra wysokość oprocentowania. Trzeba się jednak liczyć z tym, że tak niskie oprocentowanie nie będzie się utrzymywać wiecznie i bardzo prawdopodobne jest to, że wkrótce zacznie powoli wzrastać. Trzy lata, to bardzo odległa przyszłość i w tym czasie oprocentowanie lokat może być znacznie wyższe. Jeżeli zobowiążemy się na tak długi okres czasu, to pomimo wzrostu oprocentowania, my na tym nie skorzystamy.

Warto również wiedzieć, że w momencie zerwania lokaty przed terminem jej zakończenia, stracimy wszystkie odsetki, które dotychczas nasze pieniądze zarobiły.

Czy warto skorzystać z oferty Santander Consumer Bank?

Jeżeli nie obawiamy się wzrostu oprocentowania, to warto założyć lokatę długoterminową, ponieważ jej oprocentowanie jest na bardzo dobrym poziomie. O oszczędności również nie musimy się martwić, ponieważ nasze środki pieniężne są zabezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, aż do kwoty 100 000 Euro.

Inne oferty banków porównasz na konta-oszczednosciowe.blogspot.com/2014/04/rankingkontoszczednosciowych.html

Zobacz wiadomości o podobnej tematyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>