Rachunek oszczędnościowy – gorszy czy lepszy niż lokata?

Oszczędnościowe konto bankowe to produkt finansowy, który jest jednym z najpopularniejszych i najlepszych sposobów na skuteczne i elastyczne oszczędzanie. Dzięki gromadzeniu środków w ten sposób, możliwe jest nie tylko pomnażanie swoich pieniędzy, ale także, stałe i nie ograniczone ryzykiem utraty naliczonych odsetek korzystanie ze środków.pieniadze

Konto oszczędnościowe czyli co?

Rachunek oszczędnościowy w przeciwieństwie do powszechnie używanych rachunków oszczędnościowo rozliczeniowych, czyli tak zwanych RORów to instrument finansowy, który jest oferowany przez banki oraz SKOKI jako forma kumulowania środków przy jednoczesnym ich pomnażaniu w oparciu o zmienną stopę procentową. Jest sytuacja bliska do tej, jaką oferują lokaty terminowe. Jednak zasadniczą różnicą jest to, że na rachunkach oszczędnościowych pieniądze nie są niejako zamrażane na określony czas, po upływie którego możliwe jest korzystanie zarówno ze środków, jak i z umówionych wcześniej odsetek. Konto oszczędnościowe pozwala na ciągłe i dowolne korzystanie z posiadanych środków przy jednoczesnym korzystaniu z oprocentowania. Innymi słowy, zysk na koncie oszczędnościowym nie jest obarczony zbędnymi ograniczeniami.

Jak wybrać dobre konto oszczędnościowe?

Przeglądając oferty bankowe dotyczące kont oszczędnościowych można dostać zawrotu głowy. Mnogość możliwości, opcji, wysokości oprocentowania czy nawet form oszczędzania jest naprawdę przeogromny. Co za tym idzie ciężko jest, nie posiadając odpowiedniej wiedzy wybrać najlepsze konta oszczędnościowe kwiecień 2015. Wiele osób, chcąc wybrać to, które będzie dla nich najbardziej dopasowane korzystają z rankingu kont oszczędnościowych. To proste narzędzie internetowe pozwala na szeroką skalę porównawczą niemalże wszystkich dostępnych na rynku ofert. Dzięki temu możliwym staje się szybkie i merytoryczne dokonanie wyboru idealnego konta oszczędnościowego.

Dla osób, które nie mają zaufania do tego typu narzędzi bardzo istotne jest to, by posiadały podstawową wiedzę na temat kont oszczędnościowych. Nie należy się, wbrew obiegowej opinii kierować tylko i wyłącznie wysokością oprocentowania danego konta, jako podstawowym kryterium przy jego wyborze. Jest o wiele bardziej ważne to, czy konto jest bezpłatne, czy jest obarczone limitami ilości przelewów z i na konto oraz jaki są warunki jest założenia i prowadzenia.

Trzeba mieć, bowiem świadomość tego, że konto oszczędnościowe to rodzaj subkonta, które jest podległe i funkcjonuje tylko i wyłącznie w ramach układu z podstawowym kontem, jaki najczęściej jest tradycyjny ROR.

Zobacz wiadomości o podobnej tematyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>